Cantina Le Ginestre

 

"Cantina Le Ginestre" je rodinné vinařství, které se nachází v obci Grinzane Cavour, v kopcích Langhe, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO, v Piemontu na severozápadě Itálie. Malá vesnička Ginestre byla již od roku 1700 zaznačena v katastrálních mapách a odjakživa v ní žili vinaři, kteří svou vášeň pro práci na vinicích předávali s dovednostmi, které jim patří dodnes. Někteří z nich, kteří pracovali na majetku Camilla Bensa, hraběte z Cavour, architekta sjednocení Itálie, byli předky rodu Audasso.

Bohužel tuto tradici přerušila druhá světová válka. Dědeček Michele Audasso byl povolán do zbraně a v Rusku byl hlášen jako nezvěstný. Teprve v 80. letech 20. století začal jeho syn Franco s pomocí své manželky Giulie s vinifikací malé vinice Ginestre a sbíral dědictví po svém otci. Dnes Gian Luca a Barbara, jejich děti, jsou hrdí na to, že pokračují v rodinné tradici.

 

 

1 položek celkem
barolo sottocastello di novello
1 180 Kč

intenzivní a zářivá rubínově červená barva s lehkými oranžovými odlesky, čirá, široká vůně s tóny fialky, vanilky, skořice, sladkého tabáku a lékořice; plná chuť, velmi strukturovaná, jemná, lehce suchá s perzistentním, příjemným a kořenitým závěrem. Díky své struktuře a polyfenolické bohatosti vykazuje toto víno výjimečnou životnost a vyvolává stále rostoucí organoleptické emoce.

119

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem