BAROLO DOCG SOTTOCASTELLO DI NOVELLO 2016, 0,75 l

Neohodnoceno
1 180 Kč
Skladem (20 ks)

intenzivní a zářivá rubínově červená barva s lehkými oranžovými odlesky, čirá, široká vůně s tóny fialky, vanilky, skořice, sladkého tabáku a lékořice; plná chuť, velmi strukturovaná, jemná, lehce suchá s perzistentním, příjemným a kořenitým závěrem. Díky své struktuře a polyfenolické bohatosti vykazuje toto víno výjimečnou životnost a vyvolává stále rostoucí organoleptické emoce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 
 
VÝROBNÍ OBLAST: Vinice se nachází v obci Novello ve vzácné oblasti zvané „Sottocastello di Novello“, orientovaná na jih, jihovýchod v průměrné nadmořské výšce 400 metrů nad mořem s poměrně hlubokou, dobře odvodněnou, středně zrnitou vápenitou vrstvou půda s 4 500 rostlinami / Ha vyškolená v systému espalier se systémem prořezávání "guyot".
 
ROK VÝSADBY: 1999 a 2002
 
Vinidikace probíhá s každodenním přečerpáváním; macerace se prodlužuje na několik dní po alkoholové fermentaci ponořením matoliny (cap stick), aby se zvýšila extrakce a stabilizovala extrahovaná barva. Po dokončení stočení a provedení několika dekantací víno prochází jablečno-mléčnou fermentací v oceli a poté pokračuje do konce roku rafinací v dubových sudech, ve kterých zůstává dva roky. Poté se lahvuje další rok před prodejem ještě zraje v lahvích.
 
SENZORICKÁ ANALÝZA: intenzivní a zářivá rubínově červená barva s lehkými oranžovými odlesky, čirá, široká vůně s tóny fialky, vanilky, skořice, sladkého tabáku a lékořice; plná chuť, velmi strukturovaná, jemná, lehce suchá s perzistentním, příjemným a kořenitým závěrem. Díky své struktuře a polyfenolické bohatosti vykazuje toto víno výjimečnou životnost a vyvolává stále rostoucí organoleptické emoce.
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
alkohol: 14,5%
odrůda: Nebbiolo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: