Maurizio Ponchione

Naše rodinné vinařství bylo založeno mým dědečkem "Gundinem", který pracoval vnavinicích, které vlastnil prof. Giovanni Dalmasso, mistr vinařství a enologie.

Dědeček se díky této zkušenosti naučil pěstební technice a koupil svou první vinici Pasau. Z této vinice (pouze jeden hektar) jsme postupně rostli:

náš sklep v současnosti tvoří dvanáct hektarů vinic, na kterých pěstujeme známé odrůdy vinné révy jako Barbera, Nebbiolo, Dolcetto, Grignolino, Arneis a Chardonnay. Dnes vnuk Nonno Gundina, Maurizo Ponchione, spolu se svým otcem Brunem a synem Andreou provozuje vinařství v kopcích Roero.

Právě zde pokračují v činnosti svých předků s maximálním respektem k půdě a životnímu prostředí, aby zachovali vysoce kvalitní a zdravé vinařství pro další generace!

7 položek celkem
Ponchione Dolceto
370 Kč

Toto Dolcetto roste na východ orientované vinici na kopci Albazzi, Pár řádků staré vinice a nízká produkce dávají tomuto vínu mimořádné chuťové vlastnosti

52
Ponchione Lange Arneis
Tip
380 Kč

Na hranici  regionů Roero a Lange se vyrábí toto bílé víno. Půdy bohaté na minerály dodávají tomuto Arneis elegantní aroma a správnou chuť. Ke konzumaci čerstvé při 10-12 °C jako aperitiv k rybím pokrmům.

55
Ponchione Chardonnay
Tip
380 Kč

Celosvětově známá odrůda Chardonnay nabízí různé vlastnosti v závislosti na pěstitelském terroir. V oblasti Roero, s půdami bohatými na minerály, rozvíjí tato odrůda svůj elegantní buket s květinovými vůněmi a je doplněna harmonií a strukturou v chuti, které jí činí jedinečnou

58
roero arneis Ponchione
Tip
420 Kč

Ovocná, jemná, plná a dlouhotrvající chuť. Příjemná citrusová nota. Jemné květinové víno

163
Ponchione Barbera Donia
555 Kč

Nová a odlišná Barbera d´Alba. Vynikající kvalitě a plné chuťi vděčí krátkému zrání ve 20 hektolitrových sudech ze Slavonie

46
Ponchione Barbera Monfirny
925 Kč

Tato Barbera se vyrábí z hroznů vypěstovaných na vinici Monfrini. Víno zraje 16 měsíců v dubových sudech, počínaje jablečno-mléčnou fermentací a nakonec lahvováno po malém míchání. Víno bohaté na antokyany, nabízí řadu vůní morello a balsamico s elegantní a plnou chutí s jemným nádechem vanilky.

49
Ponchione Roero
990 Kč

Víno Roero Monfrini zraje 16 měsíců v malých kvalitních dubových sudech. Jeho buket je plný intenzivních ovocných chutí a jeho chuť je příjemně plná, s jemnou vůní vanilky bez svíravých taninů typických pro Nebbiolo.

43

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem