Barolo LAFICAIA DOCG 2017, 0,75 l

Novinka
Neohodnoceno
950 Kč
Skladem (11 ks)

granátově červená barva s oranžovou nuance, kterřá je postupně zřetelnější u starších ročníků. Aroma je jemné, vyvinuté, intenzivní, pronikavé a přetrvávající. Chuť je teplá, plná, komplexní, suchá a dobře vyvážená.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po staletí světově proslulý tento vznešený potomek Nebbiola. Odrůda je historicky spojena s italským Risorgimentem. Velká jména jako Marquess Giulia Falletti di Barolo, Hrabě Cavour a první členové savojské královské rodiny byli svědkem jeho zrodu a přispěli k tomu, aby byl skvělý. strohý. Skvěl= a k archivaci momořádně vhodné víno právem považované za chloubu italské vinařské tradice.

Odrůda: Nebbiolo

Oblast produkce: vinice v Castiglione Falletto, Serralunga d'Alba, Monforte d'Alba, Barolo, Novello, La Morra, Verduno a Grinzane Cavour.

Výroba vína: Sklizeň probíhá až když jsou hrozny plně zralé a jsou ihned zpracovány.. Bouřlivou fermentaci která probíhá při teplotě kolem 30°C a následuje macerace v ponořeném uzávěru trvající asi šest týdnů podle tradiční metody. Ve sklepě jsou vytvořeny ideální podmínky pro dokonalou jablečno-mléčnou fermentaci.

Zrání: víno zraje tradičním způsobem v sudech ze slavonského dubu o velké kapacitě a následně zraje v lahví před samotným prodejem.

Má mimořádně dlouhou životnost, bezproblémová archivace po dobu 20+ let.

Granátově červená barva s oranžovou nuance, kterřá je postupně zřetelnější u starších ročníků. Aroma je jemné, vyvinuté, intenzivní, pronikavé a přetrvávající. Chuť je teplá, plná, komplexní, suchá a dobře vyvážená.

Párování s jídlem: Sýry jako robiolo, grana padano a „toma“- stylové sýry, také jakýkoli kozí a ovčí sýr se bude hodit s Barolem. Rizoto s hříbky, tajarin s lanýži. Alkohol: 13,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
alkohol: 13,5%
odrůda: Nebbiolo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: