Moscato d'Asti LAFICAIA DOCG 2022, 0,75 l

Neohodnoceno
270 Kč
Skladem (63 ks)

Slámově žlutá barva se nazelenalými odrazy. Intenzivní, svěží a ovocná chuť s tóny broskve a šalvěje. Harmonické, vyvážení kyselosti a zbytkového cukru. Toto víno má velmi příjemnou pitelnost. Obsah alkoholu 5%

Detailní informace

Detailní popis produktu

V Archivech bylo poprvé zmíněno sladké aromatické víno ze 17. století. Bylo to první vyrobené šumivé víno v Asti pomocí klasické metody.

Pak lidé jako můj dědeček Clemente Guasti jej začal vyrábět pomocí Martinotti a později začali vyrábět i řemeslnější a přírodní víno s normálním klasickým korkem, které je označeno jako Moscato d’Asti DOCG.

Odrůda: 100% Moscato d’Asti (Muscat blanc à petits grain), který je považován za nejkvalitnější ze všech muškátových klonů.

Oblast výroby: město Mombaruzzo. Vinice na Kopcích chráněných UNESCEM obklopující vinařské středisko Laficaia

Expozice a nadmořská výška: Jih; 450 m n. m.

Složení půdy: Vápenec, křída a jíl.

Sklizeň: v druhé polovině srpna.

Výroba vína: Měkké drcení hroznů. Jedna fermentace při kontrolované teplotě 18°C ​​v nerezových tancích a zastavuje se mezi 4,5 % až 5,5 % alkoholu. Hotové víno má malé množství CO2 (1.7 atmosféry), takže se nepovažuje za šumivé.

Slámově žlutá barva se nazelenalými odrazy. Intenzivní, svěží a ovocná chuť s tóny broskve a šalvěje. Harmonické, vyvážení kyselosti a zbytkového cukru. Toto víno má velmi příjemnou pitelnost.

Podávejte nejlépe při teplotě 8-10°C.

Párování s jídlem: Vynikající párování s pečivem, koláči a čerstvým ovocem.

Alkohol: 5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Moscatto
alkohol: 5%
odrůda: Moscato

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: